top of page
  • Skribentens bildAdmin

Studentavslutningen fredagen den 5 juni


Trots restriktioner så har vi fått möjligheten att genomföra studentavslutning på skolan. Det ska givetvis ske så ansvarsfullt och säkert som möjligt och därför har vi avslutningen på skolan men med följande förändringar:

Åk 1 och 2 deltar ej.

Vi kommer att duka småbord där vi sitter med lite längre avstånd än vanligtvis.

Buffén ersätts med "färdiga" tallrikar

Inget kramkalas ( Det är kanske det svåraste :). Tänk ut några vänliga och kärleksfulla meningar du kan ersätta kramarna med.

Utspringet kommer att ske genom att vi "släpper" några åt gången och så får familjemedlemmar ta emot sina studenter vid fordonen utanför skolans område .

Tillsammans ska vi göra allt vi kan för att skapa en minnesvärd och kul studentavslutning för alla!

Följande enkla regler gäller: - Visa respekt och hänsyn mot varandra i samtliga "aktiviteter" - Ingen alkohol på skolan eller på skolans område - Vi avslutar firandet på skolan kl. 13.00 OBS! Förändringar kan ske om myndigheterna kommer med andra riktlinjer.

0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Commentaires


bottom of page